Hapësire reklamuese

Bota

Zv.ministri rus i Mbrojtjes arrestohet për korrupsion

Shkruar nga Newsbomb

Zv.ministri rus i Mbrojtjes arrestohet për korrupsion

Komiteti Hetues i Federatës Ruse njoftoi sot arrestimin e zëvendësministrit rus të Mbrojtjes Timur Ivanov , duke sqaruar se ai akuzohet për ryshfet.

Ivanov, 49 vjeç, i cili është zëvendësministër i mbrojtjes që nga viti 2016, u arrestua me akuzën e një vepre penale për ryshfet.

Në lidhje me këtë ka folur zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov, i cili tha se presidenti rus Vladimir Putin  dhe ministri i Mbrojtjes Sergei Shoigu janë informuar për arrestimin e Timur Ivanov.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese