Hapësire reklamuese

Bota

VIDEO/ Çudira nga SHBA! Joe Biden “ngrin” në skenë, Barack Obama shkon e tërheq për krahu

Shkruar nga Newsbomb
VIDEO/ Çudira nga SHBA! Joe Biden “ngrin” në skenë,
Joe Biden dhe Barack Obama

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden ka arritur të tërheqë vëmendjen e të gjithë botës. Presidenti 81-vjeçar është përballur me një tjetër incident të sikletshëm.

Gjatë një eventi për fushatën e tij zgjedhore në Los Angeles, Bidenit i është dashur të tërhiqet për dore nga Barcak Obama pasi ai thjesht “ngriu”.

Siç shihet dhe në video, presidenti i SHBA-së pasi përshëndeti të pranishmit nuk po lëvizte nga vendi. Këto pamje kanë ndezur debat nëse vërtet Biden “ngriu” apo thjesht po priste që turma të mbaronte së duartrokituri.

Ky incident vjen vetëm disa ditë pas Samitit të G7, ku presidenti i SHBA-së  i përhumbur u largua nga Rishi Sunak, Giorgia Meloni, Emmanuel Macron dhe aleatët e tjerë dhe u drejtua nga një oficer i cili ishte duke paketuar parashutën.

Ishte kryeministrja e Italisë, Giorgia Meloni, ajo e cila shkoi e kapi Biden për krahu dhe e kthehu te grupi.

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese