Hapësire reklamuese

Bota

VIDEO/ Putin i dhuron Kim Jong Un limuzinën luksoze, publikohen pamjet ku e nxjerr në xhiro

Shkruar nga Newsbomb
VIDEO/ Putin i dhuron Kim Jong Un limuzinën luksoze, publikohen pamjet ku e
Presidenti rus, Vladimir Putin dhe lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong Un

Presidenti rus, Vladimir Putin në vizitën e tij disa ditore në Korenë e Veriut, i ka dhuruar një makinë luksoze Kim Jong Un, ku më pas edhe një xhiro.

Video ku Putin nxjerr në xhiro Kim Jong Un nëpër rrugët e Phenianit me një limuzinë luksoze ka bën xhiron e rrjetit.

Presidenti rus ia dhuroi liderit të Koresë së Veriut këtë makinë luksoze sot pasi ata nënshkruan një marrëveshje të re gjithëpërfshirëse partneriteti që përfshinte një klauzolë të mbrojtjes reciproke. Shefi i Kremlinit i dhuroi Kim-it automjetin e prodhuar nga autoprodhuesi rus Aurus. 

Pamjet e marra nga rezidenca shtetërore Kumsusan në kryeqytetin e Koresë së Veriut treguan momentin kur Putin u ngjit në automjetin e rëndë për t’i ofruar shërbimet e tij si shofer Kim-it, i cili me padurim hipi në sediljen e pasagjerit. 

Kim në këmbim i ofroi Putinit dhurata ‘shumë të bukura’, sipas ndihmësit të shefit të Kremlinit, Yuri Ushakov, duke përfshirë vepra të ndryshme arti dhe ‘buste’ që ishin ‘të punuara me mjeshtëri’, tha ndihmësi për mediat ruse. 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese