Hapësire reklamuese

Bota

VIDEO/ Njerëz të gjakosur dhe maska oksigjeni kudo, stjuardesa përplaset me tavanin e avionit që u godit nga turbulencat

Shkruar nga Newsbomb
VIDEO/ Njerëz të gjakosur dhe maska oksigjeni kudo, stjuardesa
Pamje nga brenda avionit të Singapore Airlines

Të paktën një i vdekur dhe dhjetra të plagosur kanë mbetur pasi një aeroplan ï Singapore Airlines i cili po udhëtonte nga Londra në Singapor përjetoi turbulenca të rënda.

Singapore Airlines SQ321 u largua nga Mbretëria e Bashkuar të hënën në mbrëmje në orën 22:17 me orën lokale, sipas të dhënave të gjurmimit të fluturimit, por gjatë fluturimit pati  turbulenca të forta.

Pamje të rënda kanë dalë nga brenda avionit ku udhëtonin gjithsej 211 pasagjerë dhe 18 anëtarë të ekuipazhit.

Shumë pasagjerë kanë mbetur të plagosur, siç shihet nga pamjet brenda avionit disa persona kanë plagë dhe janë gjakosur në fytyrë dhe trup, ndërsa goditje të forta ka marrë një stjuardesë e cila përplaset me tavanin e avionit.

Në foto shihen edhe maska oksigjeni të shpërndara kudo. Disa nga të plagosurit u nisën me urgjencë drejt spitalit pasi avioni bëri ulje emergjente, ndërsa viktima mësohet se është rreth 73-vjeç me origjinë nga Britania. Autoritetet do të bëjnë autopsinë në trupin e të ndjerit, ndërsa nuk përjashtohet mundësia që ai të ketë pësuar arrest kardiak.

Një zëdhënës i linjës ajrore tha: "Fluturimi i Singapore Airlines #SQ321 , që operonte nga Londra (Heathroë) në Singapor më 21 maj 2024, hasi në turbulenca të forta gjatë rrugës. Avioni u devijua për në Bangkok dhe u ul në orën 15.45 me kohën lokale.

VIDEO/ Njerëz të gjakosur dhe maska oksigjeni kudo, stjuardesa
 
VIDEO/ Njerëz të gjakosur dhe maska oksigjeni kudo, stjuardesa
 
VIDEO/ Njerëz të gjakosur dhe maska oksigjeni kudo, stjuardesa
 
VIDEO/ Njerëz të gjakosur dhe maska oksigjeni kudo, stjuardesa
 
VIDEO/ Njerëz të gjakosur dhe maska oksigjeni kudo, stjuardesa
 
VIDEO/ Njerëz të gjakosur dhe maska oksigjeni kudo, stjuardesa
 
VIDEO/ Njerëz të gjakosur dhe maska oksigjeni kudo, stjuardesa
 
VIDEO/ Njerëz të gjakosur dhe maska oksigjeni kudo, stjuardesa
 
VIDEO/ Njerëz të gjakosur dhe maska oksigjeni kudo, stjuardesa
 

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese