Hapësire reklamuese

Bota

Ushtria izraelite eliminon komandantin e lartë të Hezbollahut në Liban

Shkruar nga Newsbomb

Ushtria izraelite eliminon komandantin e lartë të Hezbollahut në

Një avion IAF goditi dhe eliminoi terroristin Qassem Saqlawi, komandantin e grupit të raketave dhe raketave në sektorin bregdetar të Hezbollahut, në zonën e Tiros në Liban.

Saqlawi ishte përgjegjës për planifikimin dhe ekzekutimin e sulmeve të shumta me raketa kundër frontit të brendshëm izraelit. Si pjesë e rolit të tij, ai promovoi dhe planifikoi lëshime raketash dhe antitanke drejt shtetit të Izraelit nga zona bregdetare në Liban.

Të hënën mbrëma, një numër raketash të lëshuara nga Hezbollahu në drejtim të Galilesë perëndimore ranë në terren të hapur. Avionët luftarakë të IDF-së goditën një raketë të Hezbollahut në zonën e Ramyeh në Libanin jugor.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese