Hapësire reklamuese

Bota

Udhëheqësi i Hezbollahut paralajmëron: Nëse Qipro ndihmon Izraelin, do të bëhet pjesë e luftës

Shkruar nga Newsbomb
Udhëheqësi i Hezbollahut paralajmëron: Nëse Qipro ndihmon
Hassan Nasrallah

Udhëheqësi i Hezbollahut , Hassan Nasrallah ka kërcënuar se nëse Qipro ndihmon Izraelin duke e lejuar të përdorë aeroportet dhe bazat e tij për qëllime ushtarake, atëherë do të kundërpërgjigjet.

“Nëse vazhdon të ndihmojë Izraelin do të thotë se është bërë pjesë e luftës” dhe Hezbollahu “do të merret me të” në përputhje me rrethanat”, - ka thënë ai.

Shefi i Hezbollahut paralajmëroi se ata do të luftojnë “pa rregulla” dhe “pa kufij” në rast të një lufte më të gjerë me Izraelin dhe se askush në Izrael nuk do të jetë i sigurt nga sulmet e Hezbollahut.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese