Hapësire reklamuese

Bota

U kapën në “shtëpi bari”, dënohen me burg dy të rinjtë shqiptarë në Britani

Shkruar nga Newsbomb
U kapën në “shtëpi bari”, dënohen me burg dy
Dy shqiptarë e dënuar me burg

Janë dënuar me burg dy shqiptarë që u kapën në një “shtëpi bari” në Britani. Mediat e huaja bëjnë me dije se janë dënuar me 14 muaj burg Ervis Llani 20 vjeç dhe Xhuljan Stafaj 27 vjeç.

Kur policia bastisi shtëpinë e drogës, shqiptarët kanë tentuar që të arratisen duke u hedhur nga ndërtesa, por që nuk kanë pasur sukses. Brenda ambienteve u gjetën rreth 600 bimë kanabis të kultivuara.

Dy shqiptarët u burgosën secili me 14 muaj burg. Të dy e kishin pranuar më parë fajësinë për prodhimin e një droge të klasit B.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese