Hapësire reklamuese

Bota

U fut në zonën e ndaluar, 36-vjeçarja sulmohet nga tre ujqër në Paris

Shkruar nga Newsbomb
U fut në zonën e ndaluar, 36-vjeçarja sulmohet nga tre
Foto ilustruese

Një grua ndodhet në kujdes intensiv pasi u sulmua nga ujqërit teksa vraponte në një park kafshësh pranë Parisit, raportojnë mediat franceze.

Ata thonë se herët të dielën, viktima 36-vjeçare, e cila po qëndronte në një shtëpizë brenda parkut Thoiry - u largua në zonën kryesore të safarit, e cila është e rezervuar për makina.

Ajo u sulmua nga tre ujqër arktikë dhe pësoi kafshime të rënda në qafë, shpinë dhe një këmbë.

Thoiry, rreth 40 km (25 milje) në perëndim të Parisit, është një nga parqet më të njohura të kafshëve të egra në Francë. Rreth 800 kafshë që mbahen atje lejohen të bredhin të lirë, ndërsa vizitorët i shikojnë nga siguria e automjeteve.

Parku ofron strehim pranë rrethimeve të ujqërve dhe arinjve, me zonën e shtëpizës së mbrojtur nga gardhe elektrike dhe kanale, raporton faqja e lajmeve France Info.

Nuk është e qartë pse gruaja hyri në zonën e safarit vetëm me makina. Autoritetet e parkut nuk kanë bërë asnjë koment deri më tani.

"Ne nuk e dimë në këtë fazë nëse mysafiri ka bërë një gabim apo nëse ka pasur ndonjë problem me tabelat", tha një burim i policisë pa emër për gazetën Le Parisien.

Gruaja u shpëtua pasi punonjësit e parkut dëgjuan britmat e saj ndërsa po sulmohej dhe u dërgua në një spital aty pranë. Një hetim është duke u zhvilluar.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese