Hapësire reklamuese

Bota

Tragjike në SHBA/ Gruaja e dehur “fluturon” me makinë në festën e ditëlindjes, humbin jetën 2 fëmijë, 15 të tjerë të plagosur

Shkruar nga Newsbomb

Tragjike në SHBA/ Gruaja e dehur “fluturon” me makinë

Një ngjarje e rënë ka nodhur në Berlin Toënship, Michigan ku kanë humbur jetën 2 fëmijë dhe kanë mbetur të plagosur 15 të tjerë. Viktimat janë motër e vëlla, të moshës 5 dhe 8 vjeçe. 

Aksidenti tragjik ndodhi pasi një makinë përfundoi mbi ndërtesën ku disa fëmijë dhe prindërit e tyre po festonin një ditëlindje, në SHBA. Në timonin e makinës ishte një grua 66-vjeçare, e cila fluturoi rreth 7 metra mbi ndërtesë. Ajo u arrestua dhe dyshohet se ishte nën efektin e alkoolit.

Sipas policisë, 3 fëmijë dhe 6 të rritur u dërguan me helikopterë e ambulanca në spitale, disa prej të cilëve në gjendje të rëndë. Të tjerë morën ndihëm e parë në vendin e ngjarjes dhe një pjesë e tyre u dërguan në spital me makina private.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese