Hapësire reklamuese

Bota

Tragjedi në Indi/ Gjashtë bebe të porsalindur humbin jetën nga zjarri në spitalin e Nju Delhit

Shkruar nga Newsbomb
Tragjedi në Indi/ Gjashtë bebe të porsalindur humbin jetën
Foto nga vendi i ngjarjes

Gjashtë të porsalindur kanë ndërruar jetë nga zjarri në një spital për fëmijë në kryeqytetin e Indisë, Nju Delhi.

Në pamjet e transmetuara nga rrjetet televizive, shihen zjarrfikësit duke tentuar të shuajnë zjarrin, i cili ra mbrëmë në spitalin në pjesën lindore të qytetit.

Departamenti i zjarrfikësve i tha agjencisë së lajmeve ANI se gjashtë fëmijë të tjerë u shpëtuan dhe u dërguan në një spital tjetër. Tashmë zjarri është nën kontroll.

“Shkaku i zjarrit është nën hetim dhe përgjegjësit do të dënohen”, tha një zyrtar i policisë.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese