Hapësire reklamuese

Bota

Të shtëna me armë në SHBA, një i vdekur dhe 24 të plagosur

Shkruar nga Newsbomb
Të shtëna me armë në SHBA, një i vdekur dhe 24 të
Foto nga vendi ku ka ndodhur ngjarja

Një person ka mbetur i vrarë dhe të paktën 24 të tjerë janë plagosur nga të shtënat masive në shtetin amerikan të Ohajos.

Oficerët mbërritën menjëherë në vendngjarje, ku pranë rrugës Kelly, zbuluan dhjetëra gëzhoja plumbash dhe një armë. Për BBC, policia tha se  të paktën 25 persona ishin qëlluar, një prej të cilëve ishte vrarë.

Kryetari i bashkisë së Akronit, Shammas Malik dhe shefi i policisë Brian Harding në një deklaratë tha se do "sjellin përgjegjësit para drejtësisë".

Nuk dihet ende autori i këtyre të shtënave që lanë të vdekur dhe viktima dhe as arsyeja që e ka çuar në këtë. Policia po punon për identifikim dhe arrestimin e autorit.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese