Hapësire reklamuese

Bota

Rusia paralajmëron Perëndimin: Po luani me zjarrin

Shkruar nga Newsbomb
Rusia paralajmëron Perëndimin: Po luani me zjarrin
Ministria e Jashtme ruse

Ministria e Jashtme ruse ka paralajmëruar Perëndimin se po luan me zjarrin duke lejuar Ukrainën të përdorë raketa dhe armë perëndimore për të synuar Rusinë dhe se Moska nuk do ta lërë një veprim të tillë pa përgjigje.
 
Zyra e Jashtme tha në një deklaratë se sheh dorën e Shteteve të Bashkuara dhe Britanisë pas valës së fundit të sulmeve dhe fajëson Uashingtonin dhe Londrën për përshkallëzimin e konfliktit duke i dhënë Ukrainës lejen për të përdorur raketa me rreze të gjatë dhe armatim të rëndë që ata kanë furnizuar, kundër objektivave ruse.
 
“Edhe një herë, dëshirojmë të paralajmërojmë kategorikisht Uashingtonin, Londrën, Brukselin dhe kryeqytetet e tjera evropiane, si dhe Kievin nën kontrollin e tyre, se po luajnë me zjarrin. Rusia nuk do të lërë pa përgjigje shkelje të tilla në territorin e saj”, - thuhet në deklaratë.
 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese