Hapësire reklamuese

Bota

Rrëzohet avioni në Piza, dy pasagjerë humbin jetën

Shkruar nga Newsbomb

Rrëzohet avioni në Piza, dy pasagjerë humbin jetën
Dy persona humbën jetën në një aksident me një avion ultra të lehtë pranë aeroportit Toscany Flight, në komunën San Miniato në provincën e Pizës. Viktimë mbetën piloti, Paolo Fagiolini di Ponsacco, 59 vjeç dhe Riccardo Montanari, 41 vjeç.

Avioni u rrëzua gjatë fazës së uljes, rreth orës 11:30 të mëngjesit të sotëm 9 qershor. Një ekip i zjarrfikësve të Pizës ka ndërhyrë në vendngjarje.

Kur mbërritën forcat e ndërhyrjes së shpejtë, nuk kishte mbetur asnjës shpresë për shpëtimin e dy viktimave. Sakaq, forcat e policisë ndodhen në vendngjarje për hetime.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese