Hapësire reklamuese

Bota

Po tranpsotonte kokainë me vlerë 600 mijë euro, arrestohet 25-vjeçari shqiptar në Francë

Shkruar nga Newsbomb
Po tranpsotonte kokainë me vlerë 600 mijë euro, arrestohet
Autoritetet franceze/ Foto ilustruese

Policia franceze ka arrestuar një 25-vjeçar shqiptarpasi i cili u kap duke transportiuar kokainë në zonën e pushimit St Léger, në A10, në Charente-Maritime.

25-vjeçari shqiptar u arrestua pasi doganierët francezë i bënë shenjë ndalimi dhe gjatë kontrollit të mjetit i gjetën në makinë 9 kilogramë kokainë. Sipas burimeve droga ishte fshehur në kutinë e vendosur poshtë levës së marshit.

Mësohet se vlera e kokainës të kapur nëse do të hidhej në treg përllogaritet në rreth 600.000 euro.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese