Hapësire reklamuese

Bota

Pjesë e një grupi kriminal që kultivonte kanabis, arrestohen 5 shqiptarë në Gjermani

Shkruar nga Newsbomb
Pjesë e një grupi kriminal që kultivonte kanabis, arrestohen 5
Foto ilustruese

Pesë shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë gjermane pasi akuzohen për kultivim të lëndëve narkotike.

Bëhet me dije se shqiptarët që janë arrestuar janë të moshave 22 deri në 42 vjeç.  Personat në fjalë dyshohet se kanë lidhje me një grup kriminal që merret me kultivimin e bimëve narkotike dhe trafikut të drogës.

Policia ka ushtruar disa kontrolle në Bad Kleinen dhe Gadebusch, ku janë zbuluar 540 bimë kanabis dhe gati 260 fidanë të tjera kanabisi.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese