Tirana
overcast clouds
16 ° C
16 °
16 °
82 %
1.5kmh
90 %
Sht
15 °
Die
21 °
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
19 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Shkoi për vizitë te djali në Angli dhe përfundoi në shtëpi bari, arrestohet ish-ushtaraku shqiptar (EMRI)

Një ish-ushtarak shqiptar ka rënë në prangat e policisë angleze, pasi u kap duke punuar në një fabrikë kanabisi në Coventry. Mediet e huaja raportojnë...

U kapën me 18 mijë paund në tren, arrestohen dy shqiptarë në Angli (FOTO-EMRAT)

Dy shqiptarë janë arrestuar nga policia, pasi u kapën me 18,000 £ me vete në një stacion hekurudhor në Wells të Anglisë. Sipas raportimit të...

“I vumë fëmijët në krevatin tonë, që nëse vdesim, të vdesim bashkë”, kongresmenia palestineze “shpërthen” në lot

Luftë e madhe me viktima, të plagosur dhe shumë dëme të tjera materiale është duke u zhvilluar mes Izraelit dhe Palestinës. SHBA me në...

Theu karantinën për të dërguar djalin në shkollë, shqiptari përleshet me drejtorin e shkollës në Itali

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur ditën e sotme në Itali, ku një shqiptar është konflikuar me stafin shkollës së djalit të tij. Sipas mediave...

Sulmi në Palestinë, Erdogan: Izraelit duhet t’i jepet një mësim i merituar

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, gjatë një bisede telefonike me presidentin e Kirgistanit, Sadyr Japarov kanë diskutuar marrëdhënien dypalëshe dhe çështjet rajonale, përfshirë sulmet...

Konflikti në Rripin e Gazës merr 107 jetë, kryeministri i Izraelit nuk heq dorë: Grupi islamik do të paguajë një çmim të rëndë

Në ditën e pestë të luftimeve ushtria Izraelite ka intensifikuar sulmet e saj ndaj Gazës, teksa militantët palestinezë vazhdojnë të gjuajnë me raketa në...

SHBA drejt normalitetit, hiqen maskat për të vaksinuarit, Biden: Pas një viti vështirësish, kjo është një ditë e mrekullueshme për Amerikën

Amerikanët të cilët kanë marrë të dyja dozat e vaksinës anti-Covid mund të lëvizin pa paskë në shumicën e vendeve, duke shënuar kështu një...

Zhytësi përballet me peshkaqenin “gjigand”, kafsha tregon dhëmbët e mprehtë nën ujë (FOTO)

Një zhytës është përballur me një peshkaqen gjigand, teksa ai po eksploronte ujërat në brigjet e Florida-s. 55 vjeçari John Moore, ndonëse ndodhej në një...

Thirrja e Joe Biden për konfliktin Palestinë-Izrael: Reduktoni sulmet me raketa që lëshohen pa ndalim në zonat e banuara

Presidenti i SHBA Joe Biden bëri thirrje sot për de përshkallëzim të dhunës në Lindjen e Mesme, ndërsa konflikti në Gaza u agravua, duke...

Video e FRIKSHME: Ky është momenti kur raketat e Izraelit rrafshojnë kullën 14-katëshe në Gaza

Video e mëposhtme tregon pamjet e frikshme të momentit kur forcat ajrore të Izraelit lëshojnë raketa mbi kullën 14-katëshe në Gaza. Në video shihen...

Lajmet e fundit

spot_img