Tirana
scattered clouds
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
40 %
4.6kmh
40 %
Mër
29 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
30 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

Bota

Itali, dështon zgjedhja e presidentit në raundin e parë

Mattarellas, nuk arriti të marrë 2/3 e votave në raundin e pare të votimeve në Parlamentin Italian. Në tre votimet e para duhen votat...

Cigaret elektronike më të rrezikshme se duhani

  Shefat e mjekësisë kanë lëshuar një paralajmërim urgjent në lidhje me rreziqet serioze të cigareve elektronike, duke iu bashkangjitur debatit të madh rreth...

I propozon i dashuri për martesë, 29-vjeçarja vdes nga gëzimi

I dashuri e propozoi për martesë , vajza kërceu nga gëzimi dhe ra mbi një shkëmb,në Ibiza. Dimitrina Dimitrova,29 vjeç, ra mbi shkëmb në...

Michelle Obama thyen rregullat Islamike! Pa shall në kokë takon mbretin saudit

Vizita e Zonjës së Parë Michelle Obama në Arabinë Saudite nuk ka kaluar pa polemika, pasi ka qenë moment kur monarku i ri saudit,...

Ebola mund të përhapet edhe përmes ajrit

Shkencëtarët e “Institutit Pasteur” në Francë që po merren me studimin e virusit Ebola përhapin alarmin se ky virus ka pësuar mutacione dhe se...

Bombarduesit rus mbi qiellin britanik, alarm për forcat ajrore

Një luftë e ftohtë ka rinisur mes  Rusisë dhe Britanisë së Madhe me këtë të fundit që ka denoncuar afrimin e dy avionëve bombardues...

Indi, 3 studentë aksidentohen për vdekje ndërsa bënin “Selfie”

Tre studentë janë goditur për vdekje nga një tren në Indi, teksa ishin duke bërë “selfie” në mes të shinave me trenin në sfond...

Moska do të jetë destinacioni i parë i Kim Jong Un

Kim Jong Un pritet që të zhvillojë vizitën e tij të parë zyrtare që prej ardhjes në pushtet më 2011, në Rusi. ...

Kërkojnë hapjen e kopshtit për fëmijët mysliman

Një kopësht për fëmijët mysliman ku të mësohet gjuha arabe dhe Kurani. Kjo është kërkesa e shoqatës “Al Huda” në Zyrih të Zvicrës që...

Lajmet e fundit