Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
39 %
1kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Bota

Joe Biden për Putin: Largohu nga Ukraina

Zëvëndës Presidenti i SH.B.A Joe Biden, i është drejtuar Putinit me fjalë të ashpra duke thënë se ai duhet të largohet nga Ukraina ose...

Toto Rina, bosi mafioz 84 vjeç ndërron qeli, ikën nga Parma

Bosi i Koza Nostrës në Itali, Toto Rina, i cili që nga prilli i vitit të kaluar është mbajtur në një regjim të lartë...

BBC: Raportohet vrasja e Rauf, zv.komandatit të ISIS

Një gjuajtës në Afganistan ka vrarë një komandant të shtetit islamik, thonë burime të cituara nga BBC. Shefi i policisë në Helmand tha se ish...

Ipad-i i shpëton jetën çiftit pas defektit që pësoi aeroplani

Një pilot dhe bashkëshortja e tij kanë përdorur iPad-et e tyre për të fluturuar 80 milje pa asnjë kontakt me kullën e kontrollit për...

“ Penisi” që po çmend botën

Forma e një penisi gjigand, që është shfaqur në një shpat mali, është bërë tashmë një burim atraksioni turistik. Dëbora e kohëve të fundit në...

Sllovakia bojkoton referendumin, lë në fuqi martesat e të njëjtit seks

Qytetarët e Sllovakisë, (5,4 milionë banorë) bojkotuan referendumin që u mbajt për të parë nëse duhet të lejoheshin martesat gay, apo martesa tradicionale. Sipas...

Konflikti, liderët e Rusisë, Ukrainës, Gjermanisë e Francës, takim të mërkurën

Liderët e Rusisë, Ukrainës, Gjermanisë dhe Francës kanë për qëllim të takohen në kryeqytetin bjellorus Minsk të mërkurën, për të diskutuar një plan paqeje...

Aksidentohet Bruce Jenner, vdes 1 grua, plagosen shumë të tjerë

Bruce u përfshi  në një aksident të tmerrshëm me makinë sot në Malibu, në të cilin një grua ka vdekur dhe shumë njerëz janë...

Shkon i dehur për të vjedhur, i bien të fikët

Paul Nolan ishte aq i dehur kur hyri në një shtëpi për të vjedhur sa që ra pa ndjenja në tokë. Ai u fut...

Meksikë, 12 të rrëmbyer në të njëjtën zonë ku u vranë 43 studentë

Të paktën 12 persona janë rrëmbyer në qytetin meksikan jugor të Guerreros, në të njëjtën zonë ku autoritetet federale thonë se u vranë dhe...

Lajmet e fundit