Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
83 %
1kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
41 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

Bota

Michelle Obama thyen rregullat Islamike! Pa shall në kokë takon mbretin saudit

Vizita e Zonjës së Parë Michelle Obama në Arabinë Saudite nuk ka kaluar pa polemika, pasi ka qenë moment kur monarku i ri saudit,...

Ebola mund të përhapet edhe përmes ajrit

Shkencëtarët e “Institutit Pasteur” në Francë që po merren me studimin e virusit Ebola përhapin alarmin se ky virus ka pësuar mutacione dhe se...

Bombarduesit rus mbi qiellin britanik, alarm për forcat ajrore

Një luftë e ftohtë ka rinisur mes  Rusisë dhe Britanisë së Madhe me këtë të fundit që ka denoncuar afrimin e dy avionëve bombardues...

Indi, 3 studentë aksidentohen për vdekje ndërsa bënin “Selfie”

Tre studentë janë goditur për vdekje nga një tren në Indi, teksa ishin duke bërë “selfie” në mes të shinave me trenin në sfond...

Moska do të jetë destinacioni i parë i Kim Jong Un

Kim Jong Un pritet që të zhvillojë vizitën e tij të parë zyrtare që prej ardhjes në pushtet më 2011, në Rusi. ...

Kërkojnë hapjen e kopshtit për fëmijët mysliman

Një kopësht për fëmijët mysliman ku të mësohet gjuha arabe dhe Kurani. Kjo është kërkesa e shoqatës “Al Huda” në Zyrih të Zvicrës që...

Të huajt në konfliktet e Sirisë dhe Irakut, më shumë se në Afganistanin e 1980

Numri i luftëtarëve të huaj që u bashkohen konflikteve në Siri dhe Irak po bëhet gjithnjë edhe më i madh. Sipas...

Ministri turk, Bozkër: Pas dy vitesh të gatshëm për të qenë në BE

Ministri turk i Çështjeve të BE-së dhe Kryenegociatori, Volkan Bozkër (Volkan Bozkır), tha se Turqia do të jetë e gatshme pas 2 vjetësh për...

ISIS kërcënon Obamën: Do të presim kokën në Shtëpinë e Bardhë

Kërcënimeve kryesore direkte nga ana e terroristëve të ISIS, nuk i shpëton dhe njeriu më i fuqishëm në botë, Barack Obama. Presidenti i SHBA...

Polemikat rreth filmit “American Sniper”, nxit dhunën ndaj myslimanëve

Publikimi i filmit “American Sniper” ka çuar në rritjen e kërcënimeve kundër myslimanëve në Shtetet e Bashkuara, ka thënë një grup arabo-amerikan për të...

Lajmet e fundit