Tirana
broken clouds
15 ° C
15 °
15 °
88 %
2.1kmh
75 %
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
23 °
Mër
18 °
Enj
15 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Australia parandalon sulmin terrorist

Policia në qytetin australian të Sidneit kanë akuzuar dy burra për planifikimin e një sulmi të mundshëm . Dyshja ,e moshës 24 dhe 25vjeç ,...

Ukrainë, sot bisedimet e Paqes, çfarë kërkojnë Rusia, Ukraina, pro-Rebeleët dhe BE & SHBA

Më shumë se 20 persona kanë vdekur në Ukrainën lindore ndërkohë që liderët e Rusisë, Ukrainës, Francës e Gjermanisë po përgatiten për bisedime, raporton...

Në SHBA e njohin aneksimin e Krimesë nga Rusia?

Gazeta e njohur amerikane “USA Today” ka pasur kryeartikull për numrin e sotëm të saj vizitën e kancelares gjermane Angela Merkel në Shtëpinë e...

Nëse humbet virgjërinë, nuk diplomohesh

Në një prej qyteteve të Indonezisë, Jember do të shtohet në shkollat e mesme një tjetër “provim”. Bëhet fjalë për testin...

Hakerat e ISIS kërcënojnë Michelle Obamën, sulm faqeve perëndimore

Faqja e “Newsweek” në “Twitter” ka rënë pre e hakimit nga grupi i quajtur CyberCaliphate me moton "Je Suis ISIS", me anë të së...

Abass viziton Suedinë për herë të parë që prej njohjes së pavarësisë

Presidenti i Palestinës, Mahmoud Abbas ka zhvilluar vizitën e parë në Suedi, që prej njohjes së pavarësisë nga shteti nordik. Abbas...

Qeni që u mundua të shpëtojë të zotin po lufton për jetën

Carmen ishte miku më i mirë i të zotit deri në fund. Disa ditë më parë një zjarr ra në shtëpinë e Benjamin Ledford...

Kërcënimi nga lufta bërthamore nuk ka marrë fund

Kur njerëzit mendonjë për fundin e botës, vëmendja shkon më shumë te ngrohja globale sesa te një luftë e mundshme bërthamore. Por...

Vajza e Whitney Houston, vdes nesër, i fiken aparaturat

Kështu raportojnë mjekët të cilët po kujdesen për Bobbi Kristina Brown, vajzën e Whitney Houston prej dy javësh. Ajo po mbahet në mënyrë artificiale...

Obama konfirmon vdekjen e amerikanes që u morr peng nga ISIS, nuk tregon detaje

Presidenti i SHBA Barack Obama, konfirmoi vrasjes e Kayla Mueller, amerikanes që u morr peng nga ISIS që nga gushti i vitit 2013. Deklarata e...

Lajmet e fundit

spot_img