Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
34 %
2.1kmh
0 %
Enj
35 °
Pre
39 °
Sht
33 °
Die
30 °
Hën
33 °
E enjte, 18 Gusht, 2022

Bota

Ligji i ri, çiklistët mund të pajisen me targa dhe të respektojnë shpejtësinë e lejuar

Çiklistët mund të detyrohen të pajisen me targa nëse hyn në fuqi një ligj i ri në Britaninë e Madhe. Projektligji gjithashtu parashikon që çiklistët...

Shefi i NATO-s, Stoltenberg kërkon takim “kokë më kokë” me Vuçiç dhe Kurtin në Bruksel

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, pret të mërkurën në Bruksel liderët e Kosovës dhe Serbisë, në kohën kur zyrtarët nga këto dy...

Putin rikthen “Nënat Heroinë”, 16 mijë dollarë për gratë që lindin 10 fëmijë

Rusia do të paguajë një bonus prej 16 mijë dollarësh për gratë që lindin 10 ose më shumë fëmijë, sipas raportimeve në mediat sociale. Gazetarja...

Kundërshtarja e Trump, Liz Cheney humb garën brenda partisë Republikane

Kongresmenia amerikane Liz Cheney ka humbur në zgjedhjet përballë republikanit të mbështetur nga Donald Trump në Uajoming, Harriet Hageman. Cheney është një prej zyrtareve më...

Rudy Giuliani, objektivi i një hetimi kriminal në Xhorxhia për manipulimin e zgjedhjeve

Ish-kryebashkiaku i Nju Jorkut, Rudy Giuliani, i cili, si avokat personal i ish-presidentit të SHBA-së, Donald Trump, u përpoq ta ndihmonte atë të sfidonte...

Guterres do takohet të enjten me Zelenskyn dhe Erdoganin në Ukrainë

Sekretari i Përgjithshëm i Organizatës së Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres do të takohet të enjten në Ukrainë me presidentin ukrainas Volodymyr Zelenskiy dhe...

Testi i BMW-së shkakton dramë në Gjermani, sistemi autopilot del nga kontrolli: Një i vdekur dhe nëntë të plagosur

Një tragjedi dhe një shenjë e keqe për ata që pretendojnë se drejtimi autonom është zgjidhja më e mirë për një trafik të sigurt....

Burra, gra dhe fëmijë, 38 emigrantë gjenden në një ishull pa emër në kufirin greko-turk: Një i mitur raportohet se ka vdekur

Një grup prej 38 emigrantësh, përfshirë një grua shtatzënë, janë gjetur të bllokuar në një ishull të vogël, pa emër, përgjatë kufirit turko-grek. 22...

Tha se vdekja do i vinte “shumë shpejt”, Mike Tyson shokon fansat, fotografohet në aeroport në karrige me rrota

Kohët e fundit ai tronditi fansat duke pretenduar se "data e tij e skadencës" po "vjen shumë shpejt" dhe pamja e Mike Tyson në...

CIA paditet për përgjimin e dyshuar të avokatëve dhe gazetarëve që takuan Juian Assange

Një grup gazetarësh dhe avokatësh paditën agjencinë amerikane të inteligjencës, CIA-n dhe ish-drejtorin e saj Mike Pompeo nën akuza se agjencia i ka përgjuar...

Lajmet e fundit