Hapësire reklamuese

Bota

Sulmohet me molotov ambasada izraelite, policia arreston 34-vjeçarin

Shkruar nga Newsbomb
Sulmohet me molotov ambasada izraelite, policia arreston 34-vjeçarin
Foto nga momenti arrestimit te autorit

Një sulm është shënuar ditën e sotme jashtë ambasadës së Izraelit në kryeqytetin e Rumanisë, Bukuresht.

Mediat e huaja bëjnë me dije se personi në fjalë ka hedhur molotov në hyrje të ambasadës, ndërsa ka kërcënuar se do i vërë vetes flakën me benzinë.

Shërbimi i Inteligjencës Rumune njofton se oficerët kundër terrorizmit kapën të dyshuarin 34-vjeçar, me origjinë nga Siria.

Po ashtu Ministria e Jashtme e Izraelit konfirmoi arrestimin e të dyshuarit, teksa njofton se fatmirësisht nga ngjarja nuk të lënduar.

Zëdhënësi i policisë, Gjeorgjiane Dragan tha se motivet e të dyshuarit ishin personale dhe se nuk kishte lidhje me luftën e Izraelit kundër palestinezëve në Rripin e Gazës.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese