Hapësire reklamuese

Bota

Mbi 100 viktima nga vapa ekstrem në Indi, temperaturat shkojnë në 50 gradë

Shkruar nga Newsbomb
Mbi 100 viktima nga vapa ekstrem në Indi, temperaturat shkojnë në
Indi, temperaturat mbi 50 grade

Mbi 100 njerëz kanë humbur jetën në Indi gjatë 3 ditëve të fundit pasi vendi është përfshirë nga një valë e të nxehtit.

Më shumë se 100 njerëz kanë humbur jetën nga temperaturat e larta, ndërsa dhjetëra mijëra të tjerë, janë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Mbi 25,000 njerëz raportohet se janë të sëmurë. Në mesin e viktimave, sipas tyre, ka edhe njerëz që ishin të angazhuar në zgjedhjet e përgjithshme, përfshirë zyrtarë dhe roje të sigurisë.

Disa pjesë të vendit në Indi u goditën edhe nga një ciklon, për shkak të shirave të dendur ku edhe nga cikloni pati disa humbje jete. Temperaturat gajtë këtyre ditëve ishin rekord, mbi 45 gradë Celsius, e në disa zona edhe 50 gradë.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese