Hapësire reklamuese

Bota

Macron dënon sulmin e Iranit ndaj Izraelit: Kërcënon të destabilizojë Lindjen e Mesme

Shkruar nga Newsbomb

Macron dënon sulmin e Iranit ndaj Izraelit: Kërcënon të

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka dënuar ashpër sulmin e nisur nga Irani kundër Izraelit.

Me vendosmërinë më të madhe dënoj sulmin e paprecedentë të nisur nga Irani kundër Izraelit", Macron u bëri thirrje të gjitha palëve të përfshira që duhet të përmbahen.

Në një mesazh të publikuar në X ai shkroi se sulmi i natës së kaluar "kërcënon të destabilizojë rajonin”.

Unë dënoj në mënyrën më të fortë sulmin pa precedentë të nisur nga Irani kundër Izraelit, i cili kërcënon të destabilizojë rajonin. Shpreh solidaritetin me popullin izraelit dhe angazhimin e Francës për sigurinë e Izraelit, partnerët tanë dhe stabilitetin rajonal. Franca po punon për de-përshkallëzimin me partnerët e saj dhe bën thirrje për përmbajtje”, - tha ai.

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese