Hapësire reklamuese

Bota

"Lufta nuk do të përfundojë", Netanyahu: Prioriteti i Izraelit është shkatërrimi i Hamasit

Shkruar nga Newsbomb
"Lufta nuk do të përfundojë", Netanyahu: Prioriteti i
Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu

“Nëse do të arrihet një marrëveshje e mundshme me Hamasin, kjo nuk do të thotë fund i luftimeve në Gaza”, ka deklaruar kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, ditën e sotme teksa fliste përpara Komitetit të Punëve të Jashtme dhe Sigurisë.

Kjo deklaratë ka ardhur pas lajmit se ka një pranim në parim për një armëpushim nga ana e Hamas. Por për Netanyahu armëpushimi i arritur do jetë vetëm për lirimin e pengjeve dhe jo për fundin e luftimeve.

”Kjo nuk është diçka që po e them tani. Kjo është diçka për të cilën kemi rënë dakord unanimisht në kabinetin e luftës”, - tha Netanyahu.

Mbrëmë, kabineti izraelit diskutoi propozimin e fundit për lirimin e pengjeve dhe armëpushimin, të paraqitur nga SHBA.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese