Hapësire reklamuese

Bota

Kthyen pishinën në “fermë” për të kultivuar kanabis, dënohen tre shqiptarët në Britani

Shkruar nga Newsbomb
Kthyen pishinën në “fermë” për të kultivuar
Droga qe u gjet ne pishine

Një bandë shqiptare droge është shkatërruar në Britani që kishte kthyer një pishinë në një “fermë” kanabisi.

Xhafer Furriku është lënë në paraburgim dhe përballet me dëbimin pasi pranoi se kujdesej për fermën e kanabisit me vlerë prej 200,000 paund në Angus.

65-vjeçari tha se kishte shkuar në Britani për të punuar si “kopshtar” në Pishinën Forfar, që përdorej për të kultivuar kanabis prej 8 gushtit të 2023.

Furriku u dëbua dhe nuk ka të drejtë të qëndrojë më në Mbretërinë e Bashkuar. Po ashtu janë dënuar me 6vite burg dy shqiptarët e tjerë të përfshirë në këtë grup të kultivimit të drogës.

Me nga 6 vite burg u dënua Hajri Musa dhe Gerald Daci. Të tre burrat pranuan se kultivonin kanabis më 8 gusht të vitit të kaluar. Musa dhe Daci ishin dënuar më parë me nga tre vjet burg.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese