Hapësire reklamuese

Bota

Kritikat pas debatit me Trump, familjarët i kërkojnë Joe Biden të mos tërhiqet nga gara presidenciale

Shkruar nga Newsbomb
Kritikat pas debatit me Trump, familjarët i kërkojnë Joe Biden
Biden - Trump

Familjarët i kanë kërkuar presidentit Joe Biden që të injorojë thirrjet për të hequr dorë nga gara presidenciale, pas debatit me Donald Trump, për të cilin u kritikua ashpër.

Mediat e huaja bëjnë me dije se Biden e ka kaluar të dielën me të afërmit në një vendstrehim presidencial ku ata e inkurajuan të vazhdonte të luftonte.

BBC shkruan se pavarëisht se sontazhet tregojnë se Biden ka humbur shumë pëlqyeshmërinë [as përballjes me Trump dhe se edhe demokratët vetë po mendojnë se ai nuk është kandidati më i mirë, miqtë dhe familjarët e Biden mendojnë se se ai mbetet shpresa më e mirë e partisë për të mposhtur Trump.

Këto deklarata vijnë pasi sondazh i CBS Neës/YouGov i publikuar të dielën tregoi se 72% e votuesve të regjistruar besojnë se presidenti nuk ka shëndetin mendor dhe njohës për të shërbyer si president. Gati gjysma e votuesve demokratë thanë se ai duhet të tërhiqej.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese