Hapësire reklamuese

Bota

Italia goditet nga përmbytjet, zhduken tre të rinj

Shkruar nga Newsbomb

Italia goditet nga përmbytjet, zhduken tre të rinj

Tre persona, një i ri dhe dy të reja, janë zhdukur që nga orët e para të pasdites së së premtes për shkak të përmbytjes së lumit Natisone në mes të motit më ekstrem në veri të Italisë.

Më herët ata kishin dhënë alarmin me telefon pasi ndodheshin në një ishull të vogël dhe uji po ngrihej me shpejtësi për shkak të shiut të rrëmbyeshëm të orëve të fundit.

Kur ekipet e shpëtimit mbërritën në vendngjarje, ata nuk mundën të identifikonin personin që kishte ngritur SOS-in. Sakaq, po punohet nga ekipet e shpëtimit dhe karabinerët pë gjetjen e tyre.

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese