Hapësire reklamuese

Bota

Incident në pistën e një aeroporti, punonjësi shkelet nga rrota e një aeroplani 77 tonësh

Shkruar nga Newsbomb
Incident në pistën e një aeroporti, punonjësi shkelet nga
Foto nga aeroporti Yekaterinburg-Kolytsovo

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aeroportin Yekaterinburg-Kolytsovo, Rusi pasi një Airbus A320 gjigant përplasi një nga teknikët në pistë.

Piloti kishte nisur të “ecë” në pistë dhe nuk e ka vënë re se në psitë ndodhej një nga punnjësit tq cilët e ka shkelur me pajisjen e përparme të aeroplanit. Punonjësi ka marrë lëndime të shumta por më tepër në një nga këmbet ku dhe sipas spitalit ku po trajtohet teknikut i është prerë njëra këmbë.

Piloti i Airbus 77-tonësh është marrë në pyetje pas ngjarjes  dhe komisioni hetimor ka bërë kallëzim penal për “shkelje të rregullave të sigurisë”.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese