Hapësire reklamuese

Bota

I zgjedhuri i Le Pen, kush është lideri 28-vjeçar që shpalli kandidaturën për kryeministër i Francës

Shkruar nga Newsbomb
I zgjedhuri i Le Pen, kush është lideri 28-vjeçar që
Jordan Bardella

Udhëheqësi i ekstremit të djathtë francez, Jordan Bardella do të jetë kandidat për kryeministër në Francë, njoftoi sot nënkryetari i partisë Sebastien Cheney.

“Jordan Bardella u zgjodh eurodeputet, kështu që ai tashmë ka mbështetjen e popullit” dhe ai është kandidati ynë”, tha Séni për radiostacionin RTL, një ditë pas shpalljes së parakohshme të zgjedhjeve.

Franca ka dhënë verdiktin e saj. Bashkatdhetarët tanë kanë shprehur dëshirën për ndryshim, por edhe një rrugë për të ardhmen,” u tha ai mbështetësve, duke shtuar se rezultati tregoi vendosmërinë e vendit tonë që Bashkimi Europian të ndryshojë drejtim.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese