Hapësire reklamuese

Bota

“I fortë për të gjithë familjen”, ndërsa Kate dhe Mbreti Charles III luftojnë kancerin, Princ Willim bën detyrën e trefishtë

Shkruar nga Newsbomb
“I fortë për të gjithë familjen”, ndërsa
Kate Middleton dhe Princ William

Britanikja Us Weekly përmes një artikulli ekskluziv ka sjellë në vëmendje sërish ngjarjet në pallatin mbretëror.

Pas diagnostikimit me kancer të Mbretit Charles III dhe Kate Middleton, Princ William ka mbetur vetëm me një presion dhe përgjegjësi të madhe për stabilitetin e monarkisë.

Në muajt e fundit, mbretit të ardhshëm, Princ William i është dashur të përballet shumë vështirësi personale dhe profesionale pasi gruaja e tij Princesha Kate Middleton , dhe babai i tij, Mbreti Charles III , u diagnostikuan me kancer brenda disa javësh.

Në këtë pozitë të vështirë, William, 41 vjeç ka kryer detyrën e trefishtë, duke plotësuar Kate dhe Charles gjatë paraqitjeve zyrtare dhe duke i mbajtur gjithashtu gjërat në shtëpi me George dhe vëllezërit e motrat e tij më të vegjël, Princeshën Charlotte, 8 vjeç dhe Princi Louis, 5 vjeç, ndërsa nëna e tyre kalon nëpër kimioterapi.

"Ka qenë stresuese.William ndjen një presion të madh për të mbështetur stabilitetin e monarkisë dhe për të frymëzuar besimin tek publiku se gjithçka do të jetë në rregull. Është një përgjegjësi e madhe.” - ndan ekskluzivisht një burim në numrin e fundit të Us Weekly.

“I fortë për të gjithë familjen”, ndërsa
Princ William

Sipas historianit mbretëror Gareth Russell "Gjithmonë parashikohej që Charles të kishte tre vëllezër e motra dhe dy fëmijë që punonin dhe gratë e tyre, dhe kjo do të ishte një bazë e qëndrueshme."

Por kriza në pallatin mbretëror nisi që pas largimit të Princi Harry , 39 vjeç, dhe gruas së tij, Meghan Markle , 42 vjeç. Ata u larguan Mbretëria e Bashkuar duke lënë detyrat e tyre mbretërore për të filluar një jetë të re në Montecito, Kaliforni, në 2020.

Ndërsa në vitin 2022, vëllait të vogël Charles III, Princit Andreë , 64 vjeç iu hoqën titujt dhe patronazhet e tij ushtarake pasi u padit nga një grua duke pretenduar se ai e kishte sulmuar atë seksualisht në fillim të viteve 2000.

“Askush nuk e ka zili pozicionin e Ëilliam. Ai ka fëmijë të vegjël, një grua të sëmurë dhe një baba të sëmurë dhe kujtime të humbjes së nënës së tij Princeshë Diana në moshë të hershme” - thotë biografia mbretërore Tessa Dunlop për Na.

 "Me shumë mundësi ai ka nevojë për mbështetje. Pas diagnozave të babait Charles III dhe bashkëshortes Kate, ai u mbyll për disa ditë.  Ëilliam anuloi të gjitha takimet dhe kaloi kohë me Kate. Pastaj ai u rikthye përsëri sepse e dinte se i takonte të ishte i fortë për të gjithë familjen.Ai i ndihmon fëmijët me detyrat e shtëpisë dhe u lexon atyre gjatë natës,” -  shpjegon burimi për Us Weekly.

Ai dhe Kate janë më afër se kurrë. Ëilliam ka qenë aty për Kate në çdo mënyrë. Kate, nga ana e saj, i ka trajtuar gjërat “mirë” dhe është angazhuar në aktivitete për të ngritur humorin e saj, si shëtitjet dhe daljet më shumë

Njerëzit përreth Uilliamit po i japin atij kohë për të përpunuar gjërat dhe rreth pallatit, ai duket i tensionuar.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese