Hapësire reklamuese

Bota

FOTOLAJM/ Palestinezët falin namazin e Kurban Bajramit nën rrënojat e xhamisë së shkatërruar

Shkruar nga Newsbomb
FOTOLAJM/ Palestinezët falin namazin e Kurban Bajramit nën
Palestinezët falin namazin

Pavarësisht luftimeve të ashpra dhe të vazhdueshme mes forcave izraelite dhe Hamasit në Rripin e Gazas, palestinezët nuk i ndali kjo që të dalin dhe të falin Bajramin në rrënojat e xhamisë Al Rahma në Khan Younis. Ata u mblodhën për t’u lutur dhe në të njëjtën kohë për të uruar njëri-tjetrin për Kurban Bajramin.

Khan Younis është shkatërruar nga forcat izraelite gjatë sulmeve ajrore, por palestinezët nuk i pengoi kjo që të shënojnë festën e Bajramit.

FOTOLAJM/ Palestinezët falin namazin e Kurban Bajramit nën
Palestinezët falin namazin
FOTOLAJM/ Palestinezët falin namazin e Kurban Bajramit nën
 
FOTOLAJM/ Palestinezët falin namazin e Kurban Bajramit nën
 

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese