Hapësire reklamuese

Bota

Arrestohet truproja e Rishi Sunak, u kap duke vënë bast për datën e zgjedhjeve në Britani

Shkruar nga Newsbomb
Arrestohet truproja e Rishi Sunak, u kap duke vënë bast për
Rishi Sunak

Truproja e kryeministrit britanik, Rishi Sunak, ka rënë në prangat e autoriteteve londineze pasi u zbuluan se kishin vendosur baste për datën e zgjedhjeve.

Siç raportojnë mediat britanike, ai ishte oficer policie dhe punonte si pjesëtar i ekipit të ngushtë të Sunak.

Truproja, emri i të cilit ende nuk dihet, u arrestua pasi kishte vendosur bast mbi datën se kur do të mbaheshin zgjedhjet e përgjithshme në Britani.

Policia Metropolitane kontaktoi Komisionin e Lojërave të Fatit të premten e kaluar, i cili informoi Shtëpinë se po hetonte bastet e supozuara të vendosura nga oficeri i mbrojtjes speciale të Rishi Sunak.

Truproja u arrestua dhe më pas u lirua me kusht në pritje të hetimeve të mëtejshme. Ai akuzohet për “shpërdorim detyre”.

 

 

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese