Hapësire reklamuese

Bota

Alarm për bombë në Parlamentin norvegjez, policia rrethon zonën

Shkruar nga Newsbomb
Alarm për bombë në Parlamentin norvegjez, policia rrethon
Parlamenti i Norvegjisë

Parlamenti i Norvegjisë është vënë sot në alarm pasi morën një kërcënim për bombë. Menjëherë pas telefonatës kërcënuese, policia rriti sigurinë rreth ndërtesës, duke bllokuar rrugët përreth.

“Pjesëmarrësve në seancat publike iu kërkua të largoheshin, ndërsa anëtarët e parlamentit vazhduan punën e tyre normalisht”, tha një zëdhënës i parlamentit.

Një zëdhënës i policisë tha: "Ne jemi në vend me disa patrulla për të siguruar Parlamentin dhe për të parandaluar çdo incident. Nuk kemi asnjë informacion deri më tani për ndonjë kërcënim ndaj palëve të treta."

Policia e armatosur vendosi hekura metalikë për të bllokuar hyrjen në ndërtesë, e cila ndodhet në qendër të Oslos , ku masat e sigurisë janë zakonisht të ashpra.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese