Hapësire reklamuese

Bota

“Ai nuk i bindet më”, Volodymyr Zelensky pritet të shkarkojë kryeministin ukrainas

Shkruar nga Newsbomb
“Ai nuk i bindet më”, Volodymyr Zelensky pritet të
Ne foto: Volodymyr Zelensky

Ndërsa presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky bën thirrje për ndihmë nga aleatët për furnizim me armë, kryeministri ukrainas duket se nuk po i bindet më.

Sipoas një raporti të publikuar Zelensky është “lodhur” nga kryeministri Denis Shmyhal dhe planifikon ta shkarkojë atë. Një burim i afërt me presidentin ukrainas i tha Ukrainska Pravda se qasja e Zelensky për Shmyhal është shumë e dukshme gjatë takimeve me të.

“Ai as nuk e dëgjon më atë”, - sipas burimeve, duke shtuar se po presidenti ukrainas po kërkonte dikë me zgjidhje dhe propozime më kreative. Gjithashtu sipas burimeve, Shmyhal mund të zëvendësohet nga ministrja e ekonomisë e Ukrainës, Yulia Svyrydenko.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese