Hapësire reklamuese

Bota

Sulm me acid në një lokal në Gjermani, plagosen disa persona

Shkruar nga Newsbomb
Sulm me acid në një lokal në Gjermani, plagosen disa persona
Foto ilustruese

Disa persona u plagosën pas një sulmi me acid në një kafene në qytetin perëndimor të Gjermanisë, Bochum.

Sipas policisë lokale, një burrë hyri në kafene rreth orës 15:25 dhe derdhi një lëng acid mbi një klient të ulur jashtë lokalit, duke e plagosur rëndë. Një grua e ulur me të dhe një kamariere u plagosën gjithashtu.

Gjatë operacionit, katër policë dhe dy zjarrfikës që ranë në kontakt me lëngun pësuan lëndime.

Autori fillimisht u arratis, por u arrestua pak më vonë në afërsi të vendngjarjes. Motivi i ngjarjes është ende i paqartë dhe hetimet po vazhdojnë.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese