Hapësire reklamuese

Bota

Tërmet i fuqishëm në Turqi, lëkundjet ndihen në Ankara dhe disa qytete të tjera

Shkruar nga Newsbomb

Tërmet i fuqishëm në Turqi, lëkundjet ndihen në Ankara

Një tërmet me magntudë 5.6 ka goditur provincën veriore turke të Tokatit.

Tërmeti është regjistruar me thellësi prej 5.99 km. Lëkundjet e tërmetit janë ndjerë gjithashtu në Ankara dhe disa qytete të tjera.

Deri më tani nuk dihe nëse ka të lënduar apo dëme materiale.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese