Hapësire reklamuese

Bota

Krim i dyfishtë, manjati britanik vret gruan më pas veten

Shkruar nga Newsbomb

Krim i dyfishtë, manjati britanik vret gruan më pas veten

Një biznesmen skocez ka qëlluar për vdekje gruan e tij në Turqi. Këngëtarja dhe komediania Victoria Vera Blyth u qëllua për vdekje nga bashkëshorti i saj David Thomas Blyth, me origjinë nga Edinburgu, në shtëpinë e tyre familjare në kryeqytetin Ankara të martën, më 11 qershor.

Pronari 53-vjeçar i kompanisë ndërkombëtare të naftës ASE Inspection besohet se vrau partneren e tij 40-vjeçare përpara se të vriste edhe veten. Çifti u martua në vitin 2014 dhe kishin tre fëmijë së bashku.

Të tre fëmijët, të moshës katër, 10 dhe 14 vjeç, mësohet se kanë qenë në shtëpi në momentin e tragjedisë. Ata janë vënë nën kujdesin e të afërmve të nënës së tyre, të cilët kanë udhëtuar drejt Turqisë pas tragjedisë.

Raportet lokale në gazetën turke Hurriyet sugjeruan se Blyth qëlloi gruan e tij pas një debati të dyshuar që shpërtheu mes tyre për mesazhet me tekst të Victorias.

Victoria u bë e famshme pasi publikoi albumin e saj të parë në 2004 dhe ishte më e njohur për kopertinën e saj të Eagles' Hotel California. Ajo ishte gjithashtu bashkë-prezantuese në Show Morning në Europe 2 së bashku me transmetuesin çek Leoš Mareš.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese