Tirana
overcast clouds
15 ° C
15 °
15 °
88 %
0.5kmh
90 %
Sht
16 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
20 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Bota e “mbërthyer” nga COVID-i, por ky është fshati që ka zero raste që nga fillimi i pandemisë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ekziston një fshat në gjermani që nuk ka patur asnjë rast me COVID-19 që nga fillimi i pandemisë.

Fshati Lieg, me një popullsi prej 400 banorësh, nuk ka regjistruar asnjë yë infektuar gjatë 14 nmuajve që bota është “mbërthyer” nga pandemia.

Edhe pse 90% e banorëve të fshatit udhëtojnë për të punuar, sërish asnjë prej tyre nuk e ka fututr virusin në fshat. Banorët thonë se një nga arsyet që mund të ketë çuar në këtë “mrekulli” është fakti se banorët janë të gjithë të disiplinuar dhe respektojnë rregullat.

Nga ana tjetër, ata shprehen se asnjëri në fshat nuk dëshiron të infektohet i pari dhe kjo mund të ketë ndikuar në “mburojën” e deritanishme nga COVID.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img