Bota e futbollit në ankth: Iker Casillas pëson atak kardiak

Publikuar tek: sport, më 18:55 01-05-2019 Bota e futbollit në ankth: Iker Casillas pëson atak kardiak

Fituesi i kupës së botës Iker Casillas pësoi një atak kardiak ditën e sotme duke shkaktuar panik te skuadra e tij, por edhe gjithë botën e futbollit.

Portieri legjendar ishte duke u stërvitur me pjesën tjetër të skuadrës në momentin kur pësoi infarkt dhe u dërgua me urgjencë drejt spitalit për të marrë ndihmën më te specializuar.

Fatmirësisht mësohet se është në gjendje të qendrueshme.

Gjatë karrierës së tij futbollisti legjendar ka fituar tri herë Champions League, në vitin 2000, 2002 dhe 2014.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096309185028076
array(1) { ["section"]=> string(65) "bota-e-futbollit-ne-ankth-iker-casillas-peson-atak-kardiak-162580" }