Hapësire reklamuese

Bota

Bossi “Cosa Nostrës” Messina Denaro në koma të pakthyeshme, e bija i shkon pranë shtratit

Shkruar nga Newsbomb

Lorenza, vajza e bosit të "Cosa Nostrës" ka shkuar të vizitojë të atin, i cili gjendet prag vdekjes.

Messina Denaro është shtruar në repartin e të burgosurve të spitalit L'Aquila, ku sipas mjekëve ka mbetur në koma të pakthyeshme. Ai është autorizuar të takojë disa anëtarë të familjes, por nuk ka dashur që e vija ta shohë në atë gjendje. Mirëpo, burime për mediat italiane bëjnë me dije se ajo ka qenë pranë shtratit të tij.

Bosi i mafias është i njohur për lidhjet e tij me krimin dge faktit se arriti t'i shmangej policisë për 30 vjet. Ai u arrestua më 16 janar, teksa shkonte në një nga klinikat më prestigjioze në Palermo për t'iu nënshtruar kimioterapisë.

Kanceri i zorrës së trashë u zbulua në vitin 2020

Pas arrestimit, bosi mafioz Castelvetrano u dërgua në super burgun e L'Aquila ku iu nënshtrua trajtimit për kancerin e zorrës së trashë të zbuluar në fund të vitit 2020. I ndjekur vazhdimisht nga ekipi i Onkologjisë i spitalit L'Aquila, ai u trajtua në qeli. , ku i ishte ngritur një lloj infermierie. Kumbari ishte në gjendje të mirë deri një muaj më parë. Pas dy operacioneve, situata u përkeqësua dhe ai u shtrua në repartin e të burgosurve të spitalit. Ditët e fundit, duke pasur parasysh përkeqësimin e kushteve të mafiozit, ai fillimisht iu nënshtrua terapisë së dhimbjeve, më pas sedimit.

Vendimi për të mos bashkëpunuar me gjyqtarët

Pas arrestimit, kumbari është marrë disa herë në pyetje nga prokurorët e Palermos, duke saktësuar që në takimin e parë se nuk do të bashkëpunonte kurrë me drejtësinë. Dhe kështu ndodhi.

 

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese