Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
2.1kmh
0 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

‘Bosi’ i Ndranghetas për Shqipërinë dhe Ballkanin, Gjykata lejon ekstradimin në Itali të Bujar Sejdinajt

spot_img

Lajme të ngjashëm

cdff85e923a64cc684c2cb5e10718f01

Togat e zeza në Shqipëri kanë vendosur të lejojnë ekstradimin në Itali të Bujar Sejdinajt, i arrestuar pak muaj më parë në Tiranë, dhe i njohur si “bosi” i organizatës kriminale Ndrangheta për Shqipërinë dhe Ballaknin.

Bujar Sejdina u arrestua në muajin korrik 2020 në Tiranë, në kuadër të operacionit ndërkombëtar tëë quajtur “Magma 2020”, i cili u zhvillua njëkohësisht në Shqipëri, Itali, Argjentinë e Costa Rica. Arrestimi i Sejdinat, i njohur dhe me nofkën “Xhaxhai” u krye me qëllim ekstradimin në Itali, pasi dyshohet se ka blerë  20 kg kokainë në Spanjë.

“Xhaxhai” dyshohet gjithashtu se është përfaqësuesi i familjes mafioze “Bellocco”.

Lexo edhe: Operacion i madh antidrogë, arrestohet në Tiranë ‘Xhaxhai’, bosi i Ndranghetas për Shipërinë dhe Ballkanin

Më shumë

spot_img