Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
54 %
2.1kmh
0 %
Enj
40 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
35 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Boshatisen spitalet e Covid në Shqipëri, vetëm një pacient me koronavirus i shtruar (Shifrat në 24 orë)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Vetëm një pacient me koronavirus është aktualisht i shtruar në spital në vendin tonë.

Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, me vetëm 3 raste të reja gjatë 24 orëve të fundit. 8 pacientë janë shëruar.

65 janë rastet aktive në të gjithë vendin që po kurohen në shtëpi.

SHIFRAT:

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete, 2444 testime, 8 të shëruar dhe 3 raste të reja në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të vijojnë të zbatojnë me përpikmëri rregullat për parandalimin e COVID19 dhe të mos neglizhojnë asnjë shenjë të sëmundjes. Për çdo dyshim, kontaktoni me mjekun tuaj të familjes ose telefononi Urgjencën Kombëtare në numrin unik 127.

Në 24 orët e fundit janë kryer 2444 testime, nga të cilat kanë rezultuar positivë me Covid19 tre qytetarë: 2 raste në Tiranë, 1 rast në Durrës.

Aktualisht janë 66 pacientë aktivë me COVID19 në vend. Vetëm 1 pacient po merr trajtim spitalor të specializuar.

Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2 pozitiv.

Janë shëruar 8 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 129,990 që nga fillimi i epidemisë. 

Statistika (27 Qershor 2021)

Raste të reja ditore        3

Të shëruar në 24 orë     8

Të shtruar në spitale      1

Humbje jete në 24 orë   0

Testime ditore                2444

Testime totale            795,322

Raste pozitive             132,512

Raste të shëruara        129,990

Raste Aktive                 66

Humbje jete                 

2,456

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë          27

Shkodër       16

Durrës           6

Lezhë           5

Elbasan       4

Berat             3

Dibër             2

Kukës           1

Fier              1

Vlorë             1

Më shumë

spot_img
spot_img