Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
3.1kmh
0 %
Sht
20 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Borxhi për frymë rritet, të ardhurat ulen”, Meta: Koha për një politikë të përgjegjshme ekonomike në interest ë qytetarëve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2dc57c10637e599508babc4300635eff

Presidenti Ilir Meta ka publikuar në rrjetet sociale një tabelë ku tregohet se si ka ndryshuar borxhi publik dhe të ardhurat në 2 vitet e fundit.

Sipas tij, borxhi për frymë është rritur, ndërsa të ardhurat janë ulur, duke shtuar se është koha për një politikë të përgjegjshme ekonomike në interes të qytetarëve.

“Ndërsa borxhi për frymë rritet, të ardhurat për frymë ulen. Koha për një politikë të përgjegjshme ekonomike në interes të qytetarëve! Lufta kundër varfërisë ndalon shpopullimin”, shkruan Meta.

139060341_3684965788216334_3778191784280667893_o.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img