Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
0.5kmh
0 %
Hën
20 °
Mar
20 °
Mër
16 °
Enj
20 °
Pre
21 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Borrell mbledh krerët e Ballkanit Perëndimor në Nju Jork, mes tyre dhe Rama, ja çfarë u diskutua

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Shefi i diplomacisë së BE, njëherësh nënkryetari i KE, Josep Borrell ka zhvilluar një takim me krerët e Ballkanit Perëndimor, ku mes tyre është edhe kryeministri Edi Rama.

Borrell i ka mbledhur krrët në Nju Jork në kuadër të Asamblesë së OKB-së. Borrellme krerët e Ballkanit perëndimor kanë folur për parimet që duhet të ndjekin për pranimine tyre në BE.

“Folëm për situatën në Ballkanin Perëndimor. Follëm për marrëdhëniet BE-Ballkan Perëndimor,”- ka thënë Borrell.

Vijon…

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img