Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
47 %
1.5kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
8 °
Sht
4 °
Die
0 °
E mërkurë, 19 Janar, 2022
spot_img

Borrell: Kosova dhe Serbia t’i rikthehen dialogut, e vetmja rrugë për stabilizimin e situatës!

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Përfaqëuesi i Politikës së Jashtme Josep Borrel ka deklaruar se dialogu Kosovë-Serbi është e vetmja rrugë për të stabilizuar situatën.

“Situata është qetësuar kohët e fundit, por është ende e domosdoshme që t’i rikthehemi dialogut sepse nuk ka rrugë tjetër për të stabilizuar situatën”, është shprehur Borell. Sipas tij Ballkani Perëndimor mbetet rajon strategjik për Bashkimin Europian.

“Tri vendet e Ballkanit Perëndimor janë gjithashtu vende anëtare të NATO-s dhe ne kemi lidhje të forta me ta. Për arsye sigurie, stabiliteti i Ballkanit Perëndimor është gjithashtu i rëndësishëm“, ka thënë Borell.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img