Tirana
broken clouds
12 ° C
12 °
12 °
82 %
1kmh
75 %
Mar
14 °
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
9 °
E martë, 13 Prill, 2021
spot_img

Boris Johnson tregon nëse anglezët mund të bëjnë pushime dhe ku mund të shkojnë me pasaportat-covid

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson pritet qartësojë nesër nëse britanikët mund të nisin sezonin e pushimeve në muajin maj.

Johnson do t’i drejtohet qytetarëve në orën 5 të pasdites, ku edhe do të shpjegojë detaje lidhur me përdorimin e të ashtuquajturës pasaporta e covid, që dokumenton se një person ka marrë një apo dy dozat e vaksinës kundër koronavirusit.

Britanikët presin që në hapin tjetër të “lockdoën”-it, qeveria të lehtësojë masat duke hapur PUB-et, parukeritë dhe aktivitete të tjera.

Për momentin ikja me pushime është e ndaluar dhe mund të dënohet me gjobë deri në 5 mijë paund.

Baharia, Dubai, Maldivet, Islanda dhe SHBA janë disa nga destinacionet më të preferuara por edhe më lehtësisht të aksesueshëm për britanikët. Ndërsa qeveria do të favorizojë udhëtimet drejt atyre shteteve me më pak raste infektimesh dhe numër të lartë të vaksinuarish, raporton newsbomb.al.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img