Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
73 %
0kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
36 °
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
35 °
E hënë, 27 Qershor, 2022
spot_img

Boris Johnson shtrohet me urgjencë në spital, çfarë ndodhi me kryeministrin britanik?

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri britanik Boris Johnson është shtruar me urgjencë në spital.

Mediet e huaja shkruajnë se Johnson iu nënshtrua një operacioni, ndërsa lajmi u bë më dije nga zyra e tij e shtypit.

albsig

spring

Zëdhënësi Max Blain tha se kryeministri shkoi në një spital në Londër rreth orës 6 të mëngjesit të së hënës për një procedurë rutinë, në lidhje me sinuset e tij.

Operacioni për sinuset e Johnson nuk ka lidhje me Covid që ai kaloi në vitin 2020. Ai bëri me dije se tashmë Johnson është kthyer në shtëpi  dhe  po pushon me rekomandimin e doktorëve.

58 vjeçari do të udhëtojë në një konferencë të Commonëealth në Ruanda këtë javë ku do të marrë pjesë në samitin e Grupit. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img