Tirana
few clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
60 %
1.5kmh
20 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Boris Johnson reagon pas trazirave në SHBA: E turpshme, pushteti të transferohet paqësisht!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

38d7c096be8edb8534fb098d8c58b2dc

Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar, Boris Johnson i ka cilësuar skenat në Uashington DC, ku protestuesit pro trump mësynë Kongresin e SHBA, si “të turpshme”, duke kërkuar një transferim paqësor të pushtetit.

“Skena të turpshme në Kongresin e SHBA”, u shpreh Johnson.

“Shtetet e Bashkuara kërkojnë demokraci në të gjithë botën dhe tani është jetësore që atje të ketë një transferim të qetë dhe të rregullt të pushtetit,” shtoi ai.

Lexo edhe: Trazira, dhunë dhe të shtëna armësh në Kapitol, Joe Biden në konferencë të jashtëzakonshme: Ditë e errët për SHBA, Trump dorëzohu!

Lexo edhe: Trump zbaton ‘urdhërin’ e Joe Biden, video-mesazh për protestuesit: Hiqni dorë nga dhuna, koha për të shkuar në shtëpi

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img