Tirana
clear sky
15.4 ° C
15.4 °
15.4 °
60 %
1.4kmh
5 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
28 °
Mar
29 °
Mër
29 °
E shtunë, 21 Maj, 2022
spot_img

Boris Johnson: Fushata gjakatare e Putinit i jep fund shpresës për paqe

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri britanik, Boris Johnson, u shpreh se është një ironi e trishtueshme që liderët e BE-së, po detyrohen të diskutojnë mënyrën më të mirë për të forcuar mbrojtjen e përbashkët kundër një tirani të shekullit të 21-të, Putinit.

“Kur Evropa festoi ditën e Fitores në 1945, një fitore e siguruar pjesërisht nga heroizmi i popullit rus, ne shpresonim se paqja në kontinentin tonë do të zgjaste,” tha Johnson.

Sipas tij fushata gjakatare e Putinit kundër një kombi sovran, i ka dhënë fund kësaj shprese dhe ka bërë një realitet të ri me të cilin përballemi së bashku.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img